Vše o BMW

Tuning BMW M5

Hamann BMW

BMW M5foto

Wide Body BMW M5 by Hamann


Hamann poslední dobou chrlí jednu novinku za druhou. Nedávno u nás recenzovaný lehký bodykit mu ale nestačil, a proto nyní oslovuje zákazníky, kteří chtějí dát svému modelu M5 vyniknout ještě více, ano je tu extrémní verze - Wide Body.

To, že je model M5 nejsilnější z pětkové řady, je jasné jak facka. Že jeho sériový výkon 507 koní Hamannu nestačí, je stejně jasné. Po brutální 603 koňové verzi přišel úpravce s dalšími rozumnějšími výkonnostními up-grady. První stupeň přivede do početné sériové stáje dalších 30 koníků a k tomu 15 Nm síly. To vše jen přeprogramováním řídící jednotky. Druhý stupeň dotlačí plných 60 plnokrevníků a nezanedbatelných 54 Nm. Zde se již vyměňovaly katalyzátory, výfukové potrubí, odstranily se destriktory a přibyl vzduchový filtr. Po této úpravě sahá maximální rychlost skoro až k 320 km/h.

Standardní bodykit jsme už popsali minule, tak se rovnou vrhneme na ten širší. Linie předních nárazníků byly zachovány, mlhová světla a přívod vzduchu k brzdám rovněž. Změna se odehrála na bocích nárazníků. Ty jsou rozšířeny a plynule navazují na rozšíření blatníků, které bere svou inspiraci v závodech cestovních vozů DTM. Štěrbina v rozšíření je vyplněna stříbrným tahokovem. Já osobně bych raději k tmavému laku volil barvu černou, popřípadě antracitovou. Boční prahy opět perfektně navazují a se svým prolisem se táhnou až k zadnímu vstupu pro chlazení zadních kotoučů brzd. Nad ním začíná další rozšíření, tentokráte v oblasti zadních dveří a blatníků. Štěrbina je ve stejném stylu jako ta vpředu. Zadní nárazník je podobně jako ten přední rozšířen do stran. Ve spodní části se objevil mohutný nástavec, který ještě více zvýrazňuje standardní difuzor. Při pohledu výše najdeme nepřehlédnutelné dvojité křídlo, které řádně tlačí zadní nápravu k silnici. Vše uzavírá stříška nad zadním oknem.

Zadní nárazník nyní dekorují dvě dvojice koncovek kompletně laděného výfukového potrubí z nerezu o průměru vhodných 76 mm. I při běhu motoru na volnoběh vám zaručeně naskáče husí kůže, takový vydává tento systém baryton. Celé auto je sníženo k silnici o 30 mm vpředu a 25 mm na zadní ose. Up-gradu se nevyhnula ani brzdová soustava. Za předními koly se skrývají kotouče o průměru plných 380 mm s tloušťkou rovných 34 mm.

Vícedílné ráfky jsou u tohoto modelu doslova povinností. Základ je model PG2. Tento pětipaprskový design může být se stříbrným nebo antracitovým středem, vždy v kombinaci s leštěným nerezovým límcem. Rozměry 8,5x19 a 10x19. Pneu opět 255/40 a 285/35 ZR 19. Ještě dražším kouskem je typ PG3. Z názvu je patrné, že se tentokrát jedná o třídílný disk. Ten se dodává buď v 19-ti palcovém provedení, nebo ve 20-ti palcovém.

Na obrázcích můžete obdivovat ráfky o průměru 21 palců v designu EDITION RACE. Ty jsou zároveň vrcholem nabídky firmy Hamann. Rozměry vpředu jsou 9x21 s pneumatikami 255/30 ZR 21 a na zadní ose 10,5x21 se širokými podrážkami 295/25 ZR 21. V nabídce jsou také speciální rozšiřovací podložky a bezpečnostní šrouby, které odolají tak velké síle motoru.

Do interiéru modelu M5 nabízí Hamann také spousty doplňků. Pokud chcete získat ještě více Racelooku než v základním provedení, stačí si objednat karbonový set, kterým vyšperkujete středovou konzolu, spodní část palubní desky a madla dveří. Ke karbonu se také skvěle hodí hliník, tak proč ho nenabídnout, že? Z tohoto materiálu tedy můžete mít opěradlo levé nohy, kompletní sadu pedálů a hlavice ruční brzdy. V podstatě se dá říci, že úprava interiéru nezná mezí. Nechybí ani pestrá nabídka kůží a na odreagování třeba multimediální centrum s DVD, TV a Playstationem.

Žádné komentáře
 
Jukněte a uvidíte